31 stycznia w Centrum Integracji Społecznej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna. Zebranie rozpoczęła prezes Lucyna Bełch, która na początku przekazała życzenia noworoczne dla członków Towarzystwa, a następnie przypomniała o rocznicach otwarcia Muzeum i powstania Towarzystwa. Następnie poinformowano o wstąpieniu do Towarzystwa dwóch nowych członków.
W dalszej części zebrania prezes przedstawiła sprawozdanie z działalności Towarzystwa za poprzedni okres sprawozdawczy. Wśród działań podejmowanych znalazły się m.in. inicjatywa umieszczenia tablicy upamiętniającej dra Bronisława Wysockiego na budynku b. Ośrodka Zdrowia czy odsłonięcie pomnika króla Przemysła II. W dalszej części przedstawiono sprawozdanie z działalności zarządu Towarzystwa, obejmująca m.in. powołanie komitetu społecznego Ławeczki Wojciechy Dudkiewicz przed budynkiem Muzeum oraz relację z comiesięcznych spotkań Towarzystwa. W ostatnim okresie Towarzystwo spotykało się m.in. na Rodzinnych Ogródkach Działkowych im. Przemysława II czy w Środowiskowym Domu Samopomocy. Wspomniano również m.in. o spotkaniu wspominkowym poświęconym postaci Wojciechy Dutkiewicz oraz o nagrywaniu filmu o Rogoźnie w ramach cyklu „Podróże po Wielkopolsce”. W sprawozdaniu wspomniano także o inicjatywie nadania tytułu „Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej” merowi zaprzyjaźnionego z Rogoźnem francuskiego miasta oraz o wydaniu „Kroniki Miasta Rogoźna”.
Po wystąpieniu prezes Lucyny Bełch przedstawiono sprawozdanie finansowe Komisji Rewizyjnej Towarzystwa za 2022 rok. Następnie przewodnicząca Komitetu Budowy Ławeczki Wojciechy Dutkiewicz Krystyna Gromanowska przedstawiła działania Komitetu mające na celu popularyzację inicjatywy powstania ławeczki, opierające się m.in. na konkursy organizowane w szkołach.
W wolnych głosach padła m.in. propozycja współpracy Towarzystwa z blogiem Kronika Rogozińska czy wydanie publikacji dotyczących 40-lecia Towarzystwa czy poświęconej rogozińskim artystom. Na zebraniu rozprowadzano także puszki na cele Ławeczki. Poinformowano także m.in. o nominacji do Osobowości Roku „Głosu Wielkopolskiego” członka Towarzystwa Krystyny Gromanowskiej oraz o ognisku przy dębie w Marlewie w dniu 11 lutego. Dodajmy, że na panią Krystynę można głosować na tej stronie.